Coulee Conference Login Here  
Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Jan 19, 2019
Time Event Location Details
8:00am Wrestling:Boys JV Game Baraboo, Watertown, West Salem, Lakeside Lutheran, Beloit Memorial, Janesville Parker, Madison Memorial, Verona, Madison West, Cambridge, Evansville, Johnson Creek, Madison La Follette, Middleton, Monona Grove, North Fond du Lac, Ozaukee, Riverdale, Wilmot Union, Belleville, Milwaukee Washington vs. Madison East @ Madison East High School 
Bernie Kane Classic - JV Tournament Weigh-ins at 8am, Wrestling starts at 9:30am
9:00am Wrestling:Boys Varsity Invitational Baraboo, Eau Claire North, Black River Falls, Viroqua, Marshfield, Holmen, DeForest, Mauston, Neillsville, River Ridge, Adams-Friendship, Princeton, Lancaster, Reedsburg, Iowa-Grant, Westfield - WI, Blair-Taylor vs. Sparta @ Sparta 
9:00am Wrestling:Boys Varsity Invitational Baraboo, Eau Claire North, Black River Falls, Viroqua, Marshfield, Holmen, DeForest, Mauston, Neillsville, Adams-Friendship, Princeton, Reedsburg, Iowa-Grant, Westfield - WI, Blair-Taylor vs. Sparta @ Sparta Meadowview MS 
9:15am Wrestling: Varsity Invitational Onalaska/Luther vs. Arcadia @ Arcadia High School 
9:15am Wrestling:Boys Varsity Invite Baldwin-Woodville, Brookwood, Cadott, Cochrane-Fountain City, Eau Claire Memorial, G-E-T, Independence/Gilmanton, Medford, Melrose-Mindoro, Minnetonka, Mosinee, Onalaska, Prescott, St Croix Central vs. Arcadia @ Arcadia High School 
Weigh-ins 8 AM Wrestle 9:15 AM
9:15am Wrestling: Varsity Invite Baldwin-Woodville, Brookwood, Cadott, Cochrane-Fountain City, Eau Claire Memorial, G-E-T, Independence/Gilmanton, Medford, Melrose-Mindoro, Minnetonka, Mosinee, Onalaska, Prescott, St Croix Central vs. Arcadia @ Arcadia High School 
Weigh-ins 8 AM Wrestle 9:15 AM
10:00am Dance Team:Girls Varsity Invitational Arcadia vs. Sparta @ Sparta High School 
10:00am Wrestling: JV Game Antigo, Appleton North, Appleton West, Arrowhead, Ashwaubenon, Baldwin-Woodville, Baraboo, Barron Area Schools, Bay Port, Beaver Dam, Brookfield East, Burlington Area School District, Catholic Central, Clintonville, Cuba City, Cumberland, Darlington, DC Everest, De Pere, Denmark, Eau Claire North, Edgar, Edgerton, Elkhorn, Ellsworth, Fennimore, Fond du Lac, Franklin, Freedom, G-E-T, Germantown, Greenfield, Hamilton, Hartford Union, Hayward Community Schools, Holmen, Hortonville, Hudson, Kaukauna, Kenosha Bradford, Kenosha Indian Trails, Kewaskum, Kewaunee, Kimberly, La Crosse Central, Lakeside Lutheran, Lancaster, Lodi, Lomira, Manitowoc, Marshfield, Mauston, Medford vs. Wausau West @ Wausau West High School 
10:30am Basketball:Girls JV Game Arcadia vs. Onalaska @ Onalaska High School 
10:30am  Basketball:Girls JV Game  (Rescheduled to ) Arcadia vs. Onalaska @ Onalaska High School 
Due to icy road conditions all after school activities are postponed.
11:00am Swimming:Boys Varsity Invitational West Salem vs. Platteville @ Platteville High School 
12:00pm Basketball:Girls Varsity Game Arcadia vs. Onalaska @ Onalaska High School 
12:00pm  Basketball:Girls Varsity Game  (Rescheduled to ) Arcadia vs. Onalaska @ Onalaska High School 
Due to icy road conditions all after school activities are postponed.
1:00pm  Ice Hockey:Boys Varsity Game  (Postponed) De Forest vs. Viroqua @ Viroqua Community Arena 
2:00pm Ice Hockey: Varsity Game Sauk Prairie vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther @ Onalaska Omni Center 
2:00pm Ice Hockey:Boys Varsity Game  (Time Changed) Baraboo vs. West Salem @ West Salem High School 
3:00pm  Ice Hockey:Girls Varsity Game  (Postponed) Middleton vs. Viroqua @ Viroqua Community Arena 
4:30pm Basketball:Girls Varsity Game Prescott vs. G-E-T @ G-E-T High School 
4:30pm Basketball:Boys JV Game Prescott vs. G-E-T @ G-E-T High School 
4:30pm Basketball:Boys C-Team Game Prescott vs. G-E-T @ Gale-Ettrick-Trempealeau Middle School 
6:00pm Basketball:Boys Varsity Game Prescott vs. G-E-T @ G-E-T High School 
6:00pm Basketball:Girls JV Game Prescott vs. G-E-T @ G-E-T High School 
9:15pm Wrestling:Boys Varsity Invitational Minnetonka vs. Arcadia @ Arcadia High School 

     


      View:   
January  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
View Schedules: